„Misterium bożonarodzeniowe” w szkole Forum w Madrycie

W dniu 20 grudnia 2014 roku odbyło się przedstawienie jasełkowe pt. „Misterium bożonarodzeniowe” przygotowane przez uczniów klas 5 i 6-tych pod nadzorem pań Anny Koper, Joanny Rosińskiej i Barbary Koralewicz.

20141220_112656

Naszą uroczystość uświetnił Kameralny Chór Mieszany Duc In Altum (Wypłyń na głębię) z Gdyni, który za sprawą dobrego serca księdza Marka Raczkiewicza zawitał w nasze skromne progi.

Naszym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy, wczucie się w role, a przede wszystkim za umiejętność działania w zespole, dzięki czemu wspólnie z zaproszonymi gośćmi z chóru stworzyli bardzo profesjonalne i urzekające widowisko. Profesjonalna interpretacja kolęd pozwoliła wszystkim wczuć się w atmosferę zbliżających się świąt, a dziecięca inscenizacja wypełniła nas swoim ciepłem, radością i bliskością.

Po przedstawieniu jasełkowym, chór Duc In Altum, pod dyrekcją ojca Przemysława Raczkowskiego, zaprezentował kompozycje kilka polskich kolęd w mistrzowskim wykonaniu, które oczarowało widownię bijącą gromkie brawa i prosząc o bisy.

Cała uroczystość była niezapomnianym przeżyciem zarówno dla ,,młodych aktorów”, ich szkolnych kolegów, rodziców jak i zaproszonych gości.

Po oficjalnej części cała społeczność szkoły, rodzice i goście, zaproszenie zostali do wspólnej wieczerzy przy jednym stole, gdzie można było znaleźć takie smakołyki jak pierogi z kapustą, makowce, kiełbaski polskie i inne wyśmienitości kuchni polskiej i hiszpańskiej. Te wykwintne potrawy przygotowali nasi rodzice, za co im serdecznie dziękujemy.

red.