GRUPA AKTORSKA „ART POSITIV” W NASZEJ SZKOLE

W sobotę, 10 stycznia 2015 roku, gościliśmy u nas aktorską rodzinkę – Violinę i Janusza Janiszewskich ze studio ART POSITIV z Gryfina (Polska).

IMGP2162

Nasi goście przenieśli dzieci do krainy czarów w czasie trwania spektaklu pt.: „Księga Wielkiego Maga”. Bajka opowiada o czarownicy zwanej Rupieciarą, która staje przed wielkim egzaminem stania się prawdziwą czarownicą…

W jej ręce niespodziewanie wpada magiczna księga Wielkiego Maga, którą chce wykorzystać do swoich niechybnych czynów.

Dynamizm,  interaktywność i komunikacja aktorów z publicznością spowodowała, że dzieci przeniosły się w czasie i przestrzeni do zaczarowanej krainy magi i mogły poczuć się prawdziwymi aktorami, a nawet skorzystały z darmowej lekcji latania na miotle.

 

Klasy starze skorzystały z prawdziwych lekcji dla aktorów. Najpierw nieśmiało uczyły się mowy ciała, ćwiczeń siły głosu, prawidłowego oddechu, czy koncentracji, które na końcu zaowocowały kilkoma scenkami przygotowanymi przez samych uczestników i ocenionych przez Violine i Janusza, których czujne oko dostzregło każdy szczegół.

Z głową do góry i przekonaniem, że każdy z nas może być wielkim aktorem, pożegnaliśmy z łezką w oku naszych niezwykłych gości.

 

Dziekujemy za ten wspaniały dzień!

red.